Česky       English         
Nejčastější dotazy

Zde najdete přehled nejčastějších otázek týkajících se reborn panenek. Pokud byste odpověď na Vaši otázku nenašli, určitě mě kontaktujte.
Pokud Vás zajímá rozdělení reborn panenek a z čeho se vyrábí, více informací najdete v rubrice Co je to reborn.


Je barva kůže panenky nesmyvatelná?

Ano.
Barva kůže vydrží šetrné namočení (při vlhčení vlásků), je nestíratelná, ale ne „neodrbatelná“.


Může se panenka koupat?

Ne.
Žádná reborn panenka není určená ke koupání. V případě méně kvalitní panenky můžeme přijít i o barvu kůže.
Klasickou nelze koupat kvůli látkovému tělíčku. Celovinylovou kvůli končetinám, které jsou spojené gumičkami a ty by po opakovaném máčení zpuchřely. Končetiny by pak nedržely u tělíčka. Voda by se také dostala do spojů jednotlivých částí kitu a tím i k výplním. U silikonových panenek hrozí, že panence vypadají vlásky.


Může panenka pít, jíst, čurat a kakat?

Ne.
Reborn panenky nemají žádné takové možnosti kvůli jejich výplni. Panenky s těmito možnostmi jsou například Baby Born.


Může panenka mrkat?

Ne.
Kity reborn panenek existují buď spící, nebo koukající, nikdy ne obojí.


Je možné panence vyměnit oči?

Ano, ale ne vždy.
Barvu očí lze změnit před dokončením panenky. Poté se oči napevno přilepí a není možné je vyměnit.


Je možné panence vyměnit vlásky?

Ne.
Pokud má panenka na hlavičce konkrétní barvu vlasů, není možné je vyměnit.
Po dokončení se vlásky napevno podlepí, tudíž by se musely vytrhat násilím, stejně jako nepodlepené vlásky. Po napíchání vlásků jsou v hlavičce drobné vpichy, do kterých je velice problémové dostat jiné vlásky.


Je možné panence obarvit vlásky?

Ne.
Vlásky, které má panenka na hlavičce, není možné obarvit. Hrozilo by zničení celé panenky, neboť vinyl pohlcuje veškerou barvu. Ani nenapíchané vlásky nelze obarvit běžnou barvou na vlasy, protože by se slepily.


Může mít panenka lidské vlasy?

Ano.
Lidské vlasy jsou vhodné spíše pro panenky znázorňující starší holčičky tzv. Toddler, neboť jsou ustřižené většinou ze starších dětí nebo dospělých a v krátkém provedení nehezky trčí nahoru. Ani po namočení nejdou sčesat k hlavičce a na miminkách vypadají nepřirozeně. Mohér je mnohem více tvarovatelný.Je možné vybrat panence barvu tělíčka?

Ne.
Většina obchodů, ze kterých nakupuji materiál a mám s nimi dobré zkušenosti, nabízí pouze jednu barvu tělíčka, a to bílou, nebo krémovou. Každý kit má většinou své tělíčko. V podstatě neexistuje univerzální tělíčko, protože t
ělíčka jsou dělaná na různé poměry končetin a každá panenka má končetiny jinak dlouhé.


Může panenka s břišním plátem sedět a otáčet hlavičkou?

Ano.
Panenka s břišním plátem může pohybovat hlavičkou a končetinami stejně jako bez něj.


Je panenka vhodná pro děti?

Záleží.
Obecně se reborn panenky pro děti nedoporučují, protože jde o sběratelské originály. Ale podle mých osobních zkušeností si mohou s panenkami hrát i poměrně malé děti, pokud budou s panenkou zacházet opatrně. Hlavní je dávat pozor na vlásky a skleněné oči.


Je možné vyrobit stejnou panenku podle předlohy?

Ne.
Je možné zrebornovat pouze co nejbližší kopii, ale úplně stejnou panenku udělat nelze. Nikdy se nepovede namíchat stejné barvy a sehnat stejný odstín vlásků, natož pak je stejně napíchat.


Je možné vyrobit panenku na zakázku?

Ano.
Panenky zhotovuji podle svých představ, případně lze na přání upravit detaily. Záleží, z jakého kitu si panenku vyberete, jestli si kit pořídíte sami, nebo ho pro Vás objednám. Celková cena závisí na použitých materiálech a na jejich dopravě.


Mohu si panenku vyrobit sama?

Ano.
To samozřejmě může každý, kdo bude mít odvahu se do rebornování pustit a hlavně cit a fantazii. Samotný nákup všech kvalitních potřeb pro rebornování je však velmi nákladný a pro výrobu jedné panenky se nevyplatí.


Musím panenku udržovat?

Ne.
Klasická reborn panenka a celovinylová nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Jen je potřeba dávat pozor na vlásky, aby se nevytrhaly. Při častějším převlékání je vhodné použít čepičku.


Jsou fotky Vašich panenek upravené?

Ne.
Panenky fotím obyčejným automatickým foťákem bez jakýchkoliv lepších nastavení za běžného denního světla, které se mění, proto i barva fotek. Zásadně jsem proti jakémukoliv upravování kvality pořízených fotek panenek, proto je zveřejňuji v původní kvalitě, pouze jsou oříznuté a zmenšené kvůli velikosti.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one