Česky       English         Něco málo o mně...


Jmenuji se Nikol, jsem ročník 98 a s partnerem žijeme v Plzni.
Důležité je, že jsem velký nadšenec pro všemožné ruční práce. :-)
Panenky jsou mým hobby i zábavou. Práce na nich mě baví a naplňuje, protože je na ní stále co zlepšovat a přináší radost mému okolí. Navíc našly panenky zalíbení i u mých nejbližších, především u mého partnera, který mě vždy a ve všem podporuje.

Neřekla bych, že jsem nejlepší rebornistka a že je moje práce dokonalá.
Stále se snažím se učit, aby byl výsledek co nejlepší. Věřím, že kdo nic nezkusí, nic nezlepší. Ráda zkouším něco nového a stále experimentuji, proto se moje práce neustále mění. Mám ráda klasické reborn panenky s látkovým tělíčkem, které v ruce nejvíce připomínají živé miminko. Největší zalíbení jsem našla v usměvavých nebo jinak výrazově zajímavých kitech. Nemám moc ráda tuctovky, které si člověk splete. Ráda se zaměřuji na limitované nebo již vyprodané kity, kterých není na světě neomezeně a jsou pro mě nějak zajímavé. :-)

Panenkám se vždy snažím najít trvalý domov. Vědomě je neprodávám lidem, kteří by panenku za chvíli nebo obratem prodávali. Nejde mi o prodej velkého množství panenek, ale o množství spokojených nových majitelů. Pokud si dotyčný není pořízením panenky jistý na 100 %, tak ji raději přenechám někomu jinému...

Nikdy jsem se nezúčastnila žádného kurzu rebornování, nevyužívala žádné video, DVD ani jiné návody. Prostě jsem vzala štětec do ruky a pustila uzdu nápaditosti. Vždy jsem se snažila dát do panenky kus sebe a vynasnažila se, aby byla co nejhezčí a nejreálnější. Využívám pouze své ověřené techniky, které jsem se postupem času naučila a ke kterým jsem se od základu dopracovala. Myslím, že skutečné originály jsou o citu a fantazii každého umělce a samozřejmě o letech učení a praxe. 
    

 


Něco k rebornování...

 
  • V zásadě pracuji s originálními kity. 
  • Při malování panenek používám speciální zapékací barvy Genesis, které jsou stálobarevné a neotíratelné.
  • Barvy vždy uzavírám zapékacím Genesis matným lakem.
  • Vlásky jsou z velmi kvalitního jemného mohéru, který nebaví a nezapáchá. Dá se snadno narovnat nebo zvlnit.
  • Řasy panenkám pouze vpichuji, protože vydrží více než lepené.
  • Oči používám i přes vyšší cenu vždy skleněné.
  • Vlásky, řasy i vpichované obočí důkladně podlepuji u spících i koukajících panenek.
  • K výrobě panenek používám nezávadné materiály, které nepodléhají zkáze a podle mého názoru vytvářejí nejlepší výsledek.
  • Panenky nikdy nevoním, jsou tak cítit pouze výrobním materiálem a každý si poté může panenku navonět podle svého vkusu.

 
Panenky se vždy snažím zpracovat co nejdetailněji včetně stínů, záhybů, žilek, nehtíků, pupínků a škrábanečků. Některá miminka mají jemně dokreslené vlásky na spáncích pro větší realističnost a lepší přechod do vpichovaných vlásků. Malá miminka mají i drobné chloupky na čelíčku a tvářičkách. Jiná mají vpichované nebo kombinované obočí, které působí ještě více reálně.

Panenky jsou vyráběny a uchovávány v čisté nekuřácké domácnosti bez alkoholu, zvířat a dětí.

 
Pro všechny, kteří by měli zájem o kurz rebornování pod mým vedením:
Kurzy nedělám a dělat nebudu. Byla bych ráda, aby každý dělal panenky podle svých představ a své fantazie.

 
        
 
 
Moje první panenka byla z kitu Nina od Gudrun Legler a odcestovala do Itálie. Od té doby uběhlo ještě hodně času, než jsem se začala panenkám věnovat naplno. :-)
 

Moje úplně první panenka z dubna roku 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one